петък, 26 юли 2013 г.

Ботев (Пловдив) победи Зрински (Мостар) с 2:0 и продължава напред в турнира за Лига Европа

Ботев (Пловдив) победи като гостуващият Зрински (Мостар) с 2:0. Срещата е реванш от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа. Двубоят се изигра пред около 10 000 зрители на стадион „Лазур” в Бургас.

Отборът на Ботев повече в 80-ата минутка, когато Мариян Огнянов откри резултата. Мариян Огнянов бе изведен пред вратата на гостите след бърза контраатака на Ботев, когато топката рикошира от тялото на Галчев и отскочи до наказателното поле на Зрински, след което Огнянов я пое и се реваншира за пропуските си.

Галчев беше в основата и на втория гол, когато в 88-ата минута успя да изведе Тодор Неделев, който вкара за 2:0.

Първата среща между двата отбора завърши 1:1.

С тази победа на Ботев (Пловдив) над Зрински (Мостар), пловдивчани се класират за третия предварителен кръг на турнира и ще играе с Щутгарт. Първата среща е следващата седмица в Бургас, реванша е в Щутгарт.